ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Smart Grids - Fundamentals and Technologies in Electricity Networks

Smart Grids - Fundamentals and Technologies in Electricity Networks

autor: dr Bernd Michael Buchholz i Prof. dr Zbigniew Styczyński

wydawca: Springer

cena: eBook (digitally watermarked, no DRM, included format: PDF, EPUB): 83,29 euro, wydanie papierowe: 106,99 euro

Zamówienia: http://www.springer.com

Książka omawia następujące zagadnienia:

  • Wizje i strategie przemian w sieciach elektroenergetycznych
  • Inteligentna generacja energii
  • Nowoczesne technologie i smart przysyłanie energii
  • Struktury i prowadzenie ruchu sieci rozdzielczych z uwzględnieniem nowego rodzaju odbiorców
  • Inteligentne metody obserwacji pracy systemu
  • Wymagania odnoście przyszłościowego rynku energii
  • Techniki informacyjne jako nieodzowny element przyszłego smart grid
  • Przykłady realizacji projektów smart grid w Europie i na świecie

Dr Michael Buchholz ukończył Elektrotechnikę na Uniwersytecie w Moskwie w 1973 roku w renomowanym Moskiewskim Instytucie Energetyki (MEI), gdzie również uzyskał stopień naukowy doktora (wtedy kandydata nauk technicznych). Do 1989 roku pracował w instytucie Energetyki w Dreźnie. Początkowo w Oddziale Planowania Sieci, w 1981 awansował na stanowisko kierownika oddziału Automatyzacji Systemów Elektroenergetycznych, a w 1987 Dyrektora ds. rozwoju.
Od 1990 do 2006 pracował w koncernie Siemens AG, pierwsze 10 lat na stanowisku wiceprezydenta i dyrektora oddziału rozwoju automatyzacji systemów w Berlinie. Pomiędzy 2000 - 2005 był prezydentem i dyrektorem firmy Analizy Systemowe i Consulting w Erlangen. Za jego czasów w 2005 r. firma ta została rozszerzona przez zakup amerykańskiej firmy PTI i zmieniła nazwę na Power Technologies International posiadając oddziały w Erlangen, Schenectady (USA) i Manchesterze. Pomiędzy 1995 i 2000 był współautorem i współwydawca standardu IEC 61850, cześć 4 (zarządzanie system) i 7-4 (modele danych). W latach 2002-2008 był przedstawicielem Niemiec w CIGRE w Komitecie SC6 (Distributed Generation), a w latach 2004-2009 był członkiem komitetu wykonawczego European Advisory Council „Smart Grid”. Po przejściu na wcześniejszą emeryturę w roku 2006 pozostał dalej aktywny jako konsultant w Firmie NTB Technoservice. Jest aktywnym członkiem Niemieckiej Organizacji Inżynierów Elektryków (ETG/VDE), gdzie kierował opracowaniem projektów Smart Distribution (2008) i Aktywne Sieci Elektryczne (2013). Od 2010 był konsultantem i strategicznym doradca węzłowych projektów RegModHarz i Harz.EE- Mobility w ramach inicjatywy E-Energy. Jest wykładowcą Uniwersytetu w Magdeburgu, College w Salzburgu i prowadzi zajęcia w ramach edukacji zawodowej VDE. Jest autorem ponad 180 międzynarodowych publikacji naukowo-technicznych w 6 językach i był odznaczany za osiągnięcia naukowe i organizacyjne przez CIGRE (dwukrotnie), IEEE i VDE.

Prof. nzw. dr hab. inż. Zbigniew Styczyński ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej w 1973 (dyplom u Prof. A. Wiszniewskiego), gdzie w 1977 roku obronił pracę doktorską i w 1985 roku pracę habilitacyjną w katedrze i pod opieką naukową prof. Wołkowinskiego. Następnie był zastępcą dyrektora w Instytucie Energoelektryki PWr. Po wyjeździe do Niemiec w ramach współpracy naukowej w roku 1991 przez 8 lat pracował jako wykładowca na Uniwersytecie w Stuttgarcie, a od 1999 roku był profesorem i kierownikiem katedry Odnawialnych Źródeł Energii na Uniwersytecie Ottona von Guericke w Magdeburgu. Tam też był od 2002 do 2006 dziekanem Wydziału Elektrycznego i Technik Informacyjnych . W 2006 roku został wybrany na prezesa Centrum Odnawialnych Źródeł Energii w kraju związkowym Saksonia-Anhalt. W 2008-2012 roku był dyrektorem Instytutu Elektroenergetyki Uniwersytetu w Magdeburgu, będąc jednocześnie od 2002 członkiem senatu tej uczelni. Wypromował 33 doktorów i był między innymi współinicjatorem programu podwojny-dyplom z Politechnika Wrocławską, który to ukończyło do tej pory ponad 40 absolwentów. Po przejsciu na emeryturę w kwietniu 2015 dalej aktywnie działa na uczelni i w organizacji Fraunhofera. Jest aktywnym członkiem ETG, CRIS, CIGRE, IEEE oraz ekspertem w FNN w Berlinie. Od roku 2004 jest mężem zaufania Fundacji Konrada Adenauera. Koordynował ponad dwudziestoma niemieckimi i międzynarodowymi projektami naukowymi z zakresu Smart Grid, miedzy innymi również w ramach niemieckiego projektu węzłowego E-Energy. Jest autorem i współautorem 5 książek i ponad 300 publikacji naukowych, z których wiele było prezentowanych na międzynarodowych konferencjach naukowych. Za swoja działalność naukowa i organizacyjną był wielokrotnie odznaczany m.innymi brązowa odznaką ZSP, dwoma nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Polski i odznaczeniami honorowymi CIGRE, IEEE i CRIS. W roku 2011 uzyskał godność profesora honorowego Politechniki Wrocławskiej, a w roku 2012 doktora honoris causa Politechniki w Doniecku.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE