ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Energy Policy Transition - The Perspective of Different States

Energy Policy Transition - The Perspective of Different States

autor: Mariusz Ruszel, Tomasz Młynarski, Adam Szurlej

rok wydania: 2017

wydawca: Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza

Pełna i bezpłatna wersja publikacji w języku angielskim na stronie internetowej: http://www.instytutpe.pl

Publikacja jest jedną z nielicznych książek naukowych związanych z problematyką transformacji energetycznej nie tylko w ujęciu koncepcji teoretycznej, lecz również z odniesieniem do wybranych państw. W pierwszej części książki przedstawiono wizję transformacji energetycznej w ujęciu politycznym oraz jej koncepcję teoretyczną, a także wskazano na elektromobilność jako jeden z trendów światowych. Autorzy poszczególnych rozdziałów pokazali, w jaki sposób transformacja energetyczna odnosi się do paliw kopalnych, energetyki odnawialnej, a także energetyki jądrowej. Istotne znaczenie ma poprawa efektywności energetycznej, a także magazynowanie energii elektrycznej i budowanie nowych form handlu surowcami energetycznymi. Natomiast w drugiej części książki przedstawiono, w jaki sposób transformacja energetyczna wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne, efektywność energetyczną oraz budowę przewag konkurencyjnych w poszczególnych państwach. Analizie zostały poddane: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Polska, Austria, Szwajcaria, USA, Dania, Włochy, Słowacja oraz Czechy. Zadanie "Energy Policy Transition - The Perspective of Different States" finansowane w ramach umowy 882/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE