ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Uwarunkowania rozwoju dystrybucyjnej sieci gazowej zasilanej skroplonym gazem ziemnym lub biogazem/biometanem

Uwarunkowania rozwoju dystrybucyjnej sieci gazowej zasilanej skroplonym gazem ziemnym lub biogazem/biometanem

autor: Wojciech Grządzielski, Marcin Dziadowiec

rok wydania: 2019

wydawca: Kaprint przy wsparciu Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.

Niniejsza książka omawia uwarunkowania rozwoju dystrybucyjnej sieci gazowej zasilanej skroplonym gazem ziemnym (LNG) bądź biogazem/biometanem (LBG/LBM) wraz ze szczególnym opisem aspektów prawnych w procesie inwestycyjnym oraz przyłączeniowym.

W książce przedstawiono wprowadzenie do powyższej tematyki, dzięki czemu czytelnik może zapoznać się z uwarunkowaniami rozwoju regionalnego rynku gazu. Znajomość strony popytu i podaży wraz z czynnikami rozwoju jest kluczowa, w szczególności na etapie planowania rozwoju sieci gazowej. Dostęp do infrastruktury, użytkowanie paliw i energii to determinanty dla racjonalnego funkcjonowania, rozwoju oraz zachowania bezpieczeństwa energetycznego rynku gazu w ujęciu regionalnym, jak i krajowym. Wykorzystanie ogólnego algorytmu planowania zrównoważonego rozwoju systemu gazowego przy wykorzystaniu wielokryterialnej metody hierarchicznej analizy problemów decyzyjnych AHP, opracowanej przez Thomasa L. Saaty'ego, nie jest jedynie wsparciem decydenta przy podejmowaniu decyzji, ale również umożliwia pełniejszą ocenę rozwoju rynku, uwzględniając szerszą gamę czynników oraz skalę obliczeń. Tym samym, stwarza to warunki dla równoważenia rozwoju regionalnego w wymiarze energetycznym.

Domeną tej książki jest niewątpliwie przedstawiona dyskusja wybranych problemów prawnych w procesie inwestycyjnym, jak i przyłączeniowym. Stanowi ona próbę dokonania analizy i uporządkowania wybranych aspektów prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem odrębności sektora gazowego. W książce scharakteryzowano zwięźle możliwe szanse rozwoju wynikające z synergii regionalnego rynku gazu z rynkiem biogazu rolniczego/biometanu. Uwzględniając obecnie ograniczony rozwój w tym segmencie, tematyka ta jest nadal aktualna i stwarza przestrzeń do dalszych analiz oraz dyskusji.

Ostatnim elementem książki jest część aplikacyjna z prezentacją studiów przypadków związanych z analizą planowania rozwoju dystrybucyjnej sieci gazowej zasilanej LNG lub LBG/LBM, przy wykorzystaniu wspomnianej wcześniej wielokryterialnej metody hierarchicznej analizy problemów decyzyjnych AHP.

Informacja o dystrybucji: http://rynek-energii.pl/ksiazki/Uwarunkowania


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE