ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Giełda energii. Strategie zarządzania ryzykiem

Giełda energii. Strategie zarządzania ryzykiem

autor: A.WERON, R.WERON

rok wydania: 2000

wydawca: CIRE, http://www.cire.pl

cena: 95 zł

Jest to książka wydana w ramach serii "CIRE - Rynek Energii". Ma za zadanie zapoznać Czytelnika z podmiotem rynku energii, jakim jest giełda energii oraz wprowadzić go w problematykę narzędzi i metod zarządzania ryzykiem na tym rynku.

Książka "Giełda energii. Strategie zarządzania ryzykiem" jest wg. Zarządu giełdy Energii S.A. udaną próbą wprowadzenia w zagadnienia dotyczące dwóch, tylko pozornie od siebie odległych, światów: świata finansów i świata energetyki. Dla inżynierów finansowych, dobrze zaznajomionych z problematyka wykorzystania strategii inwestowania w kontrakty terminowe, opcje lub transakcje wymiany (swapy), książka będzie cennym źródłem wiedzy o rynku energii, jego cechach charakterystycznych, sposobach organizacji obrotu na poszczególnych giełdach i wreszcie o podmiotach uczestniczących w obrocie. Ciekawym dla fachowców dodatkiem będą także opisane w książce specjalistyczne programy komputerowe służące do zarządzania ryzykiem na rynku energii. Pracownicy sektora elektroenergetycznego będą mieli natomiast możliwość zapoznania się z instrumentami finansowymi, zastosowanie których nie tylko ogranicza ryzyko funkcjonowania na wolnym rynku i pozwala na skuteczne planowanie przyszłych przepływów finansowych, ale może także prowadzić do zarabiania pieniędzy. Wiele przykładów opisanych w książce pozwala na samodzielne zastosowanie nabytej w książce wiedzy w praktyce. Od czytelników zależeć będzie, czy zawarte w książce informacje zostaną przez nich, jako przyszłych uczestników obrotu, odpowiednio wykorzystane w świecie rzeczywistym. Książkę polecamy wszystkim uczestnikom hurtowego rynku energii elektrycznej.

Aby zamówić książkę prosimy o kontakt na adres serwis@cire.pl


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE