ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Polityka energetyczna i bezpieczeństwo energetyczne

Polityka energetyczna i bezpieczeństwo energetyczne

autor: Gerhard Bartodziej, Michał Tomaszewski

wydawca: Nowa Energia – D. Kubek i M. Marchwiak s.c., ul. Bosacka 52d, 47-400 Racibórz, tel. 32-777 43 35-37, fax 32-7774338, redakcja@nowa-energia.com.pl, www.nowa-energia.com.pl

Na rynku naukowych monografii z zakresu problemów rozwojowych energetyki pojawiła się nowa pozycja wydana przez Redakcję „Nowej Energii” oraz Wydawnictwo Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Energetyka i Środowisko pod auspicjami Komitetu Problemów Energetyki PAN. Jest to propozycja szczególna, w której Autorzy prof. Gerhard Bartodziej i dr Michał Tomaszewski podejmują ważną - z gospodarczego, społecznego, ale też politycznego punktu widzenia - problematykę polityki energetycznej w kontekście bezpieczeństwa energetycznego.

Złożoność nakładających się na siebie zagadnień polityki energetycznej i bezpieczeństwa energetycznego pozwala podkreślić odwagę badawczą Autorów, tym bardziej, że Autorzy zmagają się z zagadnienia technicznymi, ekonomicznymi, organizacyjnymi, społecznymi i w końcu politycznymi z perspektywy zarówno całego systemu gospodarczego i społecznego jak i jego dekompozycji do gmin włącznie.

Opracowanie kierowane jest do energetyków, pracowników samorządów i polityków interesujących się przyszłością energetyki i bezpieczeństwem energetycznym. Głównym celem opracowania jest przedstawienie złożonych uwarunkowań bezpieczeństwa energetycznego, które wymaga długotrwałych i kosztownych działań wielu podmiotów. Bezpieczeństwo energetyczne zależy od polityki, gospodarki, techniki i stanu świadomości społeczeństwa.

Opracowanie przedstawia zbiór informacji opisujących główne czynniki wpływające na rozwój energetyki i możliwości zaopatrzenia w energię. Opracowanie może służyć również jako materiał pomocniczy dla studentów na kierunkach energetycznych i elektrotechnicznych, a także ekonomicznych – jeśli ich zainteresowania dotyczą sektora energetycznego.

Autorzy proszą o uwagi i propozycje, które mogą pozwolić na lepsze ujęcie problemu bezpieczeństwa energetycznego w bliskiej przyszłości.

Szczegółowe informację dostępne są na stronie wydawcy


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE