ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Pomiary i analiza przepięć oraz ocena ich skutków w sieciach średniego i wysokiego napięcia

Pomiary i analiza przepięć oraz ocena ich skutków w sieciach średniego i wysokiego napięcia

autor: dr hab. inż. Waldemar Skomudek

Książka jest dostępna w krajowych księgarniach technicznych

"Zawarte w książce treści wychodzą naprzeciw aktualnym i niezmiernie ważnym potrzebom osiągania wysokiego poziomu pewności zasilania i jakości dostawy odbiorcom energii elektrycznej. W dalszym ciągu odnotowuje się bowiem przypadki awarii urządzeń i zakłóceń pracy sieci. Wprawdzie dotyczy to w mniejszym stopniu sieci średnich i wysokich napięć niż sieci niskiego napięcia, ale nie daje też podstawy do lekceważenia wpływu zjawisk zachodzących w układach wysokonapięciowych, których ochrona od przepięć, zwłaszcza atmosferycznych, wymaga doskonalenia. Służą temu przedstawiane w książce dość unikalne wyniki analiz, pomiarów i symulacji ze stosowną ich interpretacją. (…) Cenne jest dla elektroenergetycznych prac projektowych, eksploatacyjnych i normatywnych wykazanie niespójności, jakie występują w postanowieniach normatywnych, dotyczących poziomów izolacji, minimalnych odstępów izolacyjnych i napięć wytrzymywanych, ze wskazaniem na potrzebę ich modyfikacji. (…) Książka może być śmiało uznana za dobry, specjalistyczny podręcznik, przeznaczony dla studentów wydziałów elektrycznych i pokrewnych, a także za źródło wiedzy uzupełniającej dla elektroenergetyków zaangażowanych w prace projektowe, eksploatacyjne i normalizacyjne z zakresu przepięć w wysokonapięciowych układach izolacyjnych sieci rozdzielczych i przesyłowych."

Z opinii recenzenta prof. zw. dr hab. inż. Zdobysława Flisowskiego


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie




cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE