ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Projektowanie instalacji grzewczych z pompami ciepła

Projektowanie instalacji grzewczych z pompami ciepła

autor: Vyacheslav Pisarev

wydawca: Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej, al. Powstańców Warszawy 12, 35-959 Rzeszów, tel. (17) 865-12-90

Książka prezentuje sposoby i zasady projektowania instalacji grzewczych wraz z pompami ciepła w branży rolniczej, przemysłowej, ciepłowniczej czy w działalności związanej z ogrzewnictwem. Wiele uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z obliczaniem i projektowaniem instalacji odbiorczych. Każdy rozważany przykład poprzedza wprowadzenie do tematu, co pozwala lepiej zrozumieć kolejną część obliczeniową, warunkującą zasady projektowania oraz dobór urządzeń. W podręczniku przedstawiono znane, nowe oraz perspektywiczne sposoby wykorzystania pomp ciepła. Opisano różne metody obliczania i analizy instalacji z ich użyciem np. wyłącznie teoretyczne, z uwzględnieniem doboru pomp ciepła i instalacji, obejmujące projekt wstępny instalacji lub elementu zawierającego instalację pompy ciepła, a także zakładające albo nie ocenę ekonomiczną. Dział trzeci dotyczy tematyki odnawialnych źródeł energii. Uwzględniono ich podział i opisano każdy z komponentów: powietrze atmosferyczne, wodę, grunt, promieniowanie słoneczne oraz ciepło odpadowe.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE