ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Biogazownie szansą dla rolnictwa i środowiska

Biogazownie szansą dla rolnictwa i środowiska

autor: dr Alina Kowalczyk-Juśko

wydawca: Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, ul. Gombrowicza 19, 01 - 682 Warszawa, (22) 864-03-90

Pogłębiające się zmiany klimatu i rosnące zanieczyszczenie środowiska sprawiają, że coraz częściej zwraca się uwagę na możliwość wprowadzenia działań ograniczających emisję z niektórych procesów przemysłowych. Jednym z takich procesów jest fermentacja metanowa w biogazowniach rolniczych, wskutek której powstaje biogaz.

W publikacji omówiono jego źródła, ze szczególnym uwzględnieniem gazu składowiskowego i biogazu z fermentacji osadów ściekowych, a także biogazu rolniczego. Przebieg fermentacji metanowej, czynniki wpływające na ten proces oraz jego inhibitory i stymulatory, a także biogaz i jego właściwości są tematami rozdziału drugiego. W kolejnych opisano surowce do produkcji biogazu, budowę instalacji biogazowych, technologie wytwarzania biogazu oraz etapy procesu inwestycyjnego. Zagospodarowaniu biogazu poświęcono rozdział siódmy. Autorka poruszyła w nim zagadnienia dotyczące uzdatniania biogazu, silników kogeneracyjnych, wykorzystania biogazu do napędzania pojazdów, a także wtłaczania biometanu do sieci gazowej. Uwagę zwrócono na zagospodarowanie pozostałości pofermentacyjnej. Ostatnie rozdziały dotyczą aspektów prawnych produkcji biogazu, oddziaływania biogazowni na otoczenie oraz mikrobiogazowni rolniczych. Podano przykłady funkcjonujących biogazowni rolniczych. Do publikacji dołączono polską mapę biogazowni.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE