ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Energetyka alternatywna. Zagadnienia wybrane

Energetyka alternatywna. Zagadnienia wybrane

autor: pod red. prof. zw. dr. hab. inż. Jana Popczyka

wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskiej wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach, ul. Skalników 6b, 59-101 Polkowice

Publikacja jest zbiorem referatów wygłoszonych podczas V Forum Ekoenergetycznego w Polkowicach i została podzielona na dwie części. Pierwsza dotyczy koncepcji, rozwiązań oraz technologii, a druga finansowania, regulacji i zarządzania. Do książki dołączono płytę CD z prezentacjami multimedialnymi.

Energetyka rozproszona w strategii gminy wiejskiej na Śląsku, zarządzanie energią w obiektach użyteczności publicznej oraz technologie energetycznego wykorzystania słomy stanowią temat części pierwszej. Próbowano odpowiedzieć na pytanie, jak projektuje się, buduje i mieszka w budynku pasywnym. Referaty dotyczyły także pozyskiwania biogazu w obszarze przetwórstwa rolno-spożywczego oraz metody przygotowania biomasy ligninolitycznej do fermentacji metanowej. Dokonano próby porównania nowych i używanych turbin wiatrowych.

Druga część publikacji dotyczy finansowania OZE, zarządzania energią w miastach, efektywności energetycznej na przykładzie europejskich i krajowych rozwiązań prawnych. Omówiono budowę małych elektrowni wodnych. Podkreślono rolę powiatu w ochronie klimatu.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE