ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Mikrosieci niskiego napięcia

Mikrosieci niskiego napięcia

autor: pod red. Mirosława Parola

wydawca: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, ul. Polna 50, 00-644 Warszawa, tel. 22/234-40-26

Koncepcja inteligentnych sieci elektroenergetycznych cieszy się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem. Mikrosieci stanowią jeden z elementów składowych tej koncepcji.

Monografia dotyczy mikrosieci niskiego napięcia prądu przemiennego. Przedstawiono w niej istotne zagadnienia z punktu widzenia funkcjonowania i sterowania pracą tych mikrosystemów energetycznych, mogących pracować automatycznie. Rozdział pierwszy poświęcono podstawowym informacjom na temat struktury i elementów składowych mikrosieci oraz możliwych trybów jej pracy. Drugi rozdział dotyczy zagadnień specjalistycznych w mikrosieciach. Aspekty prawne, ekonomiczne i przestrzenne ich funkcjonowania omówiono w rozdziale trzecim. Kolejny dotyczy metod i algorytmów sterowania pracą mikrosieci w trybach synchronicznym oraz wyspowym. W rozdziale piątym zaprezentowano wyniki przykładowych obliczeń rozpływowych, zwarciowych i optymalizacyjnych w testowej mikrosieci. Rozdział ostatni traktuje o analizie przykładowych stanów przejściowych w tejże mikrosieci.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE