ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Wykorzystanie kolektorów słonecznych w suszarnictwie produktów rolnych

Wykorzystanie kolektorów słonecznych w suszarnictwie produktów rolnych

autor: Jan Pabis, Aleksander Szeptycki

wydawca: Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, al. Hrabska 3 Falenty, 05-090 Raszyn, tel. 22/720-05-98

Na podstawie wieloletnich badań naukowych podano wytyczne dotyczące budowy i zastosowania kolektorów słonecznych do suszenia ziarna zbóż, nasion warzyw i surowców zielarskich. Zaprezentowane informacje mogą służyć jako źródło wiedzy dla specjalistów, w tym konstruktorów instalacji suszarniczych, a także dla producentów nasion warzyw i przedsiębiorców z branży produktów zielarskich. W publikacji przedstawiono podział i charakterystyki kolektorów słonecznych, a także opisano ich zastosowanie w produkcji rolniczej i organicznej. Podano też niektóre podstawowe informacje z zakresu teorii suszenia produktów rolnych. Dane mogą posłużyć do opracowania algorytmów obliczania parametrów konstrukcyjnych suszarek podłogowo-rusztowych i podłogowo-kanałowych. W książce ujęto również sposoby obliczania parametrów konstrukcji kolektorów słonecznych, stosowanych jako źródła energii do ogrzewania czynnika suszącego. Omówiono technologie suszenia ziarna, nasion warzyw w nasiennikach po wymłóceniu, a także biomasy przeznaczonej na cele energetyczne. W publikacji przedstawiono zasoby biomasy przeznaczonej na cele energetyczne oraz chemiczne i fizyczne właściwości materiałów roślinnych używanych do celów grzewczych. Książka wydana przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE