ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Modelowanie układów absorpcyjnych oraz ich zastosowanie w przemysłowych systemach konwersji energii

Modelowanie układów absorpcyjnych oraz ich zastosowanie w przemysłowych systemach konwersji energii

autor: Radosław Kołoła

wydawca: Wydawnictwo Politechniki Gdańskiej, ul. G. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, tel. 58/347-22-99

Kurczące się zasoby paliw kopalnych oraz rosnąca świadomość ekologiczna sprawiają, że coraz większą popularność zyskują metody wykorzystujące OZE bądź też pozwalające na pełniejsze użytkowanie dostępnych źródeł energii poprzez ograniczenie jej strat. Wiąże się to ze stosowaniem coraz doskonalszych systemów konwersji energii lub z opracowaniem metod modernizacji układów już istniejących. Książka zawiera przegląd sposobów pozyskiwania i konwersji energii ze źródeł niekonwencjonalnych z wykorzystaniem procesu absorpcji, a także modele matematyczne elementów układów absorpcyjnych. Rozdział czwarty obejmuje analizę właściwości termodynamicznych czynników stosowanych w modelach porównawczych, a w kolejnych częściach publikacji opisano procedury obliczeniowe parametrów stanu czynnika chłodniczego i zespołu sorpcyjnego. Dwa ostatnie rozdziały zawierają analizę parametryczną układu absorpcyjnego LiBr-H2O jednostopniowego, jednoefektowego oraz analizę parametryczną nowego hybrydowego układu absorpcyjno-sprężarkowego. Książka adresowana jest do projektantów opracowujących nowoczesne systemy energetyczne, inżynierów zajmujących się na co dzień układami absorpcyjnymi oraz do studentów i doktorantów politechnik, studiujących na kierunkach technicznych, głównie energetycznych. Książka opublikowana przez Wydawnictwo Politechniki Gdańskiej.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE