ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Racjonalna gospodarka energią

Racjonalna gospodarka energią

autor: Izabela Góralczyk, Ryszard Tytko

wydawca: Wydawnictwo i Drukarnia Towarzystwa Słowaków w Polsce, ul. św. Filipa 7, 31-150 Kraków, tel. 12/634-11-27

W opracowaniu skupiono się na praktycznym wykorzystaniu energii (m.in. słonecznej, geotermalnej, biomasy, wody i wiatru) w urządzeniach do produkcji energii elektrycznej i cieplnej oraz na racjonalnej gospodarce energią. Szczegółowo omówiono aspekty prawne – obowiązujące dyrektywy UE w zakresie efektywności energetycznej, Politykę energetyczną Polski do 2020 r., wybrane przepisy BHP, ochrony przeciwporażeniowej i przeciwpożarowej, stosowane przy montażu i eksploatacji urządzeń energetycznych. Przeanalizowano kwestie diagnostyki i serwisu maszyn, audytu energetycznego w zakładzie przemysłowym, oświetlenia, a także dotyczące układów grzewczych oraz systemów sprężonego powietrza. Tematykę podręcznika stanowią także zagadnienia związane z energią elektryczną z fotoogniw, termomodernizacją budynków, ochroną budynków przed hałasem i drganiami, a także przed wilgocią. Dużo miejsca poświęcono zasadom budowy domu pasywnego, energooszczędnego i samowystarczalnego energetycznie. Ostatnie rozdziały dotyczą optymalizacji pracy urządzeń zasilanych z OZE oraz wpływu wykorzystania odnawialnych źródeł energii na środowisko. Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów ochrony środowiska oraz osób zainteresowanych tematyką racjonalnego gospodarowania energią. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa i Drukarni Towarzystwa Słowaków w Polsce.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE