ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Kolektory słoneczne i fotoogniwa

Kolektory słoneczne i fotoogniwa

autor: Wojciech Oszczak

wydawca: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, ul. Kazimierzowska 52, 02-546 Warszawa, tel. 22/849-27-51

Słońce jest w Polsce coraz powszechniej postrzegane jako niewyczerpalne źródło energii. Kolektory słoneczne oraz ogniwa fotowoltaiczne wykorzystywane są nie tylko przez firmy, baseny, hotele, urzędy czy szpitale, ale także przez gospodarstwa domowe. Technika solarna bezustannie się rozwija, ale fachowcy są zdania, że już w ciągu najbliższych lat prąd elektryczny produkowany przez ogniwa PV będzie tańszy niż wytwarzany w tradycyjnych elektrowniach. Książka zawiera informacje o energii słonecznej, kolektorach służących do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania budynków oraz o ogniwach fotowoltaicznych, wykorzystywanych do generowania energii elektrycznej na potrzeby gospodarstwa domowego. W rozdziale pierwszym znajdują się porady na temat nasłonecznienia, zmian kąta padania promieni słonecznych i opis ich wpływu na wydajność urządzeń. Opisano różne rozwiązania techniczne, sposoby projektowania, montażu i przykłady instalacji solarnych w budynkach. Przedstawiono też najważniejsze wskazówki eksploatacyjne. Publikacja ma stanowić pomoc w ramach wstępnego przygotowania potencjalnych instalatorów. Książka wydana przez Wydawnictwo Komunikacji i Łączności.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE