ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Budownictwo ekologiczne. Aspekty ekonomiczne

Budownictwo ekologiczne. Aspekty ekonomiczne

autor: Stanisław Belniak i inni

wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN, ul. Gottlieba Daimlera 2, 02-460 Warszawa, tel. 22/695-43-21

Książka zawiera ocenę ekonomiczną efektywność projektów realizowanych w ramach rewitalizacji nieruchomości oraz obszarów miejskich, polegających na budowie bądź modernizacji obiektów komercyjnych. W rozdziale pierwszym przedstawiono koncepcję zrównoważonego rozwoju, a także jego zakres i cele. Dokonano syntetycznej prezentacji istoty i uwarunkowań procesów rewitalizacji na rynku nieruchomości. W kolejnej części publikacji scharakteryzowano zrównoważony rozwój w projektowaniu, budownictwie i eksploatacji budynków. Rozdział trzeci zawiera omówienie problemu ekonomicznej efektywności inwestowania w nieruchomości zorientowane na zasady zrównoważonego rozwoju, a także opisuje rynkowy kontekst rozwoju tego typu budownictwa. Przedstawiono w nim również istotne czynniki wpływające na rynek powierzchni biurowych. Rozdział czwarty dotyczy rozwoju budownictwa ekologicznego na świecie. Omówiono w nim tendencje na rynku nieruchomości zrównoważonych. Istotny element stanowi prezentacja struktury rodzajowej, przestrzennej, a także dynamiki budownictwa ekologicznego na świecie. Ostatni rozdział poświęcono szczególnie ważnym w Polsce uwarunkowaniom rozwoju komercyjnego budownictwa ekologicznego. Opracowanie jest przeznaczone dla studentów wszystkich kierunków związanych z nieruchomościami, w tym studiów podyplomowych, a także dla deweloperów, inwestorów i menedżerów. Książka opublikowana nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE