ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Biopaliwa. Technologie dla zrównoważonego rozwoju

Biopaliwa. Technologie dla zrównoważonego rozwoju

autor: Ewa Klimiuk, Małgorzata Pawłowska, Tomasz Pokój

wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN, ul. Gottlieba Daimlera 2, 02-460 Warszawa, tel. 22/695-43-21

W podręczniku omówiono technologie pierwszej i drugiej generacji biodiesla i bioetanolu, a także procesy termochemiczne i biotechnologiczne wykorzystywane do wytwarzania biopaliw syntetycznych i biowodoru. Szczegółowo opisano stosowane w praktyce metody przetwarzania odpadów w biogaz, a także wytwarzania biogazu rolniczego. Rozdział szósty poświęcono zgazowaniu biomasy oraz systemom oczyszczania gazu surowego. Technologia biowodoru stanowi temat rozdziału dziewiątego „Wytwarzanie biowodoru z biomasy z wykorzystaniem metod termochemicznych, a także biotechnologicznych”. Zaprezentowano w nim biologiczną konwersję tlenku węgla z wytworzeniem biowodoru z wody oraz biofotolizę. Uwagę poświęcono kierunkom rozwoju biopaliw trzeciej i czwartej generacji (wytwarzanie biomasy glonów w procesie fotosyntezy, fotosyntetyczna produkcja lipidów, generowanie biowodoru z udziałem glonów).

W materiałach uzupełniających (płyta CD), stanowiących integralną część podręcznika, opisano surowce do produkcji biopaliw. Płyta CD zawiera również zadania praktyczne, obejmujące przykłady koncepcji technologicznych oraz prostych obliczeń projektowych, dotyczących produkcji określonych rodzajów biopaliw.

Publikacja wydana przez PWN adresowana jest do studentów kierunków inżynieria środowiska, ochrona środowiska oraz biotechnologia, a także do osób pragnących rozszerzać i uaktualniać swoją wiedzę w tym zakresie.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE