ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Ogniwa słoneczne. Budowa, technologia i zastosowanie

Ogniwa słoneczne. Budowa, technologia i zastosowanie

autor: Grażyna Jastrzębska

wydawca: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, ul. Kazimierzowska 52, 02-546 Warszawa, tel. 22/849-27-51

Monografia poświęcona jest zagadnieniom związanym z konwersją energii Słońca na elektryczną. Scharakteryzowano Słońce i emitowane przez nie promienie. Omówiono konwersję energii Słońca na cieplną. Przedstawiono możliwości jej zastosowania w kolektorach cieczowych, powietrznych i próżniowych. Opisano półprzewodniki samoistne i domieszkowe, mechanizm zjawiska fotowoltaicznego wewnętrznego i kształtowanie się bariery potencjału. Rozdział czwarty dotyczy rozwiązań materiałowych, konstrukcyjnych i aplikacyjnych ogniw słonecznych. Kolejny zawiera charakterystykę wybranych właściwości ogniw fotowoltaicznych. W publikacji przedstawiono niektóre technologie produkcji ogniw, ze szczególnym uwzględnieniem tych krzemowych. Porównano konfiguracje systemów fotowoltaicznych: autonomicznych, współpracujących z siecią i hybrydowych. Omówiono także możliwości zastosowania ogniw fotowoltaicznych do zasilania środków transportu, w tym samochodów, pociągów, samolotów i jednostek pływających. W rozdziale jedenastym poruszono zagadnienia prawno-społeczne, ekonomiczne i normalizacyjne, dotyczące możliwości stosowania fotowoltaiki, opisano też reguły inwestowania, współpracy z siecią, w tym najważniejsze dyrektywy europejskie i regulacje polskie.

Odbiorcami książki mogą być ekolodzy oraz inżynierowie zajmujący się odnawialnymi źródłami energii, a także studenci szkół wyższych i studiów podyplomowych o specjalnościach: energetyka, elektrotechnika, fizyka, budownictwo, ekologia transportu i ochrona środowiska.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE