ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Zastosowanie odnawialnych źródeł ciepła w ogrzewnictwie i wentylacji

Zastosowanie odnawialnych źródeł ciepła w ogrzewnictwie i wentylacji

autor: Henryk Foit

wydawca: Wydawnictwo Politechniki Śląskiej, ul. Akademicka 5, 44-100 Gliwice, tel. 32/237-13-81

Instalacje znajdujące się w budynku mają na celu m.in. zapewnić komfort cieplny i czystość powietrza. Ważny jest również dostęp do odpowiedniej ilości i jakości ciepłej wody użytkowej. Wymagania te mogą być spełnione dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, a zwłaszcza energii słonecznej, pomp ciepła oraz energii geotermalnej. W podręczniku opisano odnawialne źródła ciepła stosowane w ogrzewnictwie, ale także w wentylacji. Omówiono przeponowy wymiennik gruntowy oraz ogrzewanie w budynkach pasywnych. Część książki poświęcona jest spalaniu biomasy, a w szczególności drewna i słomy. Rozdział ostatni to ocena ekonomicznego zastosowania odnawialnych źródeł ciepła w ogrzewnictwie i w wentylacji. Przedstawiono w nim przykładowe wykorzystanie kryterium kosztów całkowitych do wyboru źródła ciepła. Publikację wzbogacają liczne schematy, obrazujące np. możliwość połączenia instalacji solarnych z zasobnikiem, pomp ciepła z układem grzewczym, a także silnikiem gazowym albo turbiną gazową.

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów kierunków inżynieria środowiska uczelni technicznych. Książkę opublikowało Wydawnictwo Politechniki Śląskiej.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE