ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Odległości sieci elektroenergetycznych od innych obiektów

Odległości sieci elektroenergetycznych od innych obiektów

autor: Mirosław Giera

wydawca: Polcen, ul. Polna 40, 00-635 Warszawa, tel. 22/622-29-62

Książka stanowi kompendium wiedzy prawnej dotyczącej lokalizowania linii elektroenergetycznych w pobliżu innych obiektów. Rozdział pierwszy traktuje o wymaganiach ogólnobudowlanych. Omówiono w nim wymogi techniczne dla budynków oraz wskazano przepisowe odległości obiektów budowlanych i innych od sieci elektroenergetycznych. W publikacji poruszono również tematykę odległości z punktu widzenia Polskich Norm.

Kwestię robót budowlanych w pobliżu sieci elektroenergetycznych przeanalizowano w rozdziale czwartym. Poradnik zawiera także informacje o archiwalnych przepisach i normach odnośnie pól elektroenergetycznych pochodzących od sieci, napowietrznych linii elektroenergetycznych o napięciu do 1 kV oraz odległości przewodów od przyłącza budynku. Omówiono normy dotyczące elektroenergetycznych i sygnalizacyjnych linii kablowych, a w szczególności: kabli układanych w ziemi, skrzyżowań i zbliżenia kabli między sobą i z innymi obiektami lub przeszkodami naturalnymi, kabli układanych na mostach, w kanałach i tunelach. Poradnik przeznaczony jest dla osób pełniących samodzielne funkcje techniczne i sprawujących nadzór nad robotami budowlanymi i obiektami elektroenergetycznymi.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE