ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Biogaz rolniczy -  odnawialne źródło energii. Teoria i praktyczne zastosowanie

Biogaz rolniczy - odnawialne źródło energii. Teoria i praktyczne zastosowanie

autor: pod red. prof. Witolda Podkówki

wydawca: Powszechne Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, ul. Malownicza 14, 02-272 Warszawa, tel. 22/686-45-29

Książka jest obszernym kompendium wiedzy na temat biogazu rolniczego.

Oprócz informacji dotyczących oddziaływania agrobiogazowni na środowisko, znaczenia energii w rozwoju cywilizacji, a także prognozy zapotrzebowania na biopaliwa ciekłe i energię elektryczną w Polsce, można w niej znaleźć wyjaśnienie definicji biomasy, dane na temat konwersji biomasy na energię czy objaśnienie przemian biochemicznych w procesie powstawania biogazu rolniczego. W kolejnych rozdziałach opisano biogaz jako paliwo, proces oczyszczania biogazu, a także jego wybuchowość i wykorzystanie. W publikacji zawarto również dane na temat substancji pofermentacyjnej, szacowanych wartości energetycznej surowców oraz metody oznaczenia zawartości suchej masy w surowcach.

Uwagę skupiono też na surowcach do produkcji biogazu rolniczego i na ich magazynowaniu. Wyceniono koszt transportu surowców. O zależności między wsadem a ilością uzyskiwanego biogazu i jego jakości napisano w rozdziale dwudziestym. Jeden z innych poświęcono biogazowi z włókna roślinnego – lignocelulozy. W ostatniej części książki omówiono uwarunkowania formalno-prawne przy projektowaniu budowy i eksploatacji biogazowni rolniczej.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE