ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Gaz łupkowy Wielka gra o bezpieczeństwo energetyczne

Gaz łupkowy Wielka gra o bezpieczeństwo energetyczne

autor: Grzegorz Makuch

wydawca: Autor i wydawca: Grzegorz Makuch

Gaz łupkowy Wielka gra o bezpieczeństwo energetyczne jest zbiorem dwunastu rozmów z przedstawicielami nauk humanistycznych i ścisłych, ekspertami i politykami. Rozmowy są wobec siebie komplementarne i tym samym pozwalają Czytelnikowi spojrzeć na polską energetykę z szerokiej perspektywy. Autor wspólnie z Rozmówcami rozważa podstawowe problemy dotyczące polskiego bezpieczeństwa energetycznego jak i najgłośniejsze publiczne spory.

Od dwudziestu pięciu lat Polska usiłuje zdywersyfikować źródła dostaw gazu. Ujmując możliwe kierunki importu historycznie należy wymienić: Rosję, Norwegię, Holandię, Danię, Algierię, region Morza Kaspijskiego i terminal LNG. Jak dotąd wszystkie próby sprowadzenia znaczącej ilości gazu ze źródła innego niż Rosja spełzły na niczym. Przyczyn tego stanu rzeczy należy upatrywać w polityce, zarówno w ujęciu regionalnym, jak i globalnym. Dlatego zwrócenie się Polski w kierunku własnych zasobów, czyli gazu z łupków, stanowi niekonwencjonalne wyjście z geopolitycznej matni, w jakiej się znajduje. Gaz w skałach łupkowych stał się szansą na realizację polskiego marzenia o niezależności energetycznej. Stanowi on jednak zarazem ogromne wyzwanie, bowiem diametralnie zmienia regionalny i międzynarodowy gazowy układ sił. Niejednokrotnie w historii Polski niewykorzystane szanse stawały się późniejszym przekleństwem – czy będzie tak i tym razem?

Poniżej lista Rozmówców:
- Mikołaj Budzanowski
- prof. Erhard Cziomer
- Antoni Falkowski
- prof. Mariusz-Orion Jędrysek
- prof. Maciej Kaliski
- prof. Stanisław Nagy
- prof. Stanisław Rychlicki
- dr inż. Andrzej Sikora
- Bogusław Sonik
- prof. Piotr Such
- dr hab. Krzysztof Szczerski prof. UJ
- dr inż. Adam Szurlej

Książkę można zamówić na stronie www.gazlupkowy.net

ISBN 978-83-934849-5-9
Liczba stron: 287
Format B5 (165x235)


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE