ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Frakersi. O gazie i ropie łupkowej

Frakersi. O gazie i ropie łupkowej

autor: Gary Zuckerman

rok wydania: 2014

wydawca: Wydawnictwo Kurhaus Publishing ul. Postępu 15C, IV piętro 02-676 Warszawa tel. 22/325-34-71

Amerykański dziennikarz ekonomiczny i biznesowy Gregory Zuckerman opisuje w swojej książce przełom w gospodarce środowiskowej i geopolitycznej świata. Przedstawia poczynania kilku Amerykanów – wśród nich Aubreya McClendona, Harolda Hamma i Marka Papa – w zakresie pozyskiwania energii ze szczególnego rodzaju skał – łupków. Tytuł książki odnosi się do procesu szczelinowania hydraulicznego w gęstych skałach, czyli frakowania. Publikacja obfituje w wiedzę na temat zawartych w skałach łupkowych węglowodorów i sposobów pozyskiwania z nich energii. Jednocześnie jest to napisana w prawdziwie amerykańskim stylu pasjonująca opowieść o wielkim przełomie technologicznym i warunkach, w jakich się dokonał. Publikacja skupia się na człowieku, wyzwaniach, z jakimi przyszło mu się mierzyć, oraz na pragnieniu osiągnięcia sukcesu. Czytając książkę, warto zastanowić się także nad wydobyciem w polskich realiach. Temat łupków jest bowiem od kilku lat dyskutowany także w naszym kraju. Początkowy entuzjazm związany z tą alternatywną formą pozyskiwania energii zdecydowanie osłabł. Autor przedmowy wydania polskiego – partner i lider Zespołu Energii i Zasobów Naturalnych w Deloitte – Tomasz Konik dowodzi jednak, że obserwacja sytuacji geopolitycznej kraju pozwala sądzić, że przy sprzyjających warunkach geologicznych, finansowych i polityczno-społecznych także w Polsce możliwe stanie się czerpanie korzyści z łupków. Książka została opublikowana przez Wydawnictwo Kurhaus Publishing.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE