ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREKatalog wydawnictw
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


KSIĄŻKI
Rachunek ekonomiczny w energetyce

Rachunek ekonomiczny w energetyce

autor: Ryszard Bartnik, Berenika Bartnik

rok wydania: 2014

wydawca: Wydawnictwo WNT ul. Jaworzyńska 4 00-634 Warszawa tel. 22/240-40-20

W zakresie gospodarki rynkowej aspekty ekonomiczne to istotny element każdej działalności człowieka. W związku z tym wszelkie decyzje podejmowane w przedsiębiorstwach i instytucjach państwowych, zwłaszcza te inwestycyjne, powinny być ewaluowane w kontekście efektywności ekonomicznej. Ich strategiczne znaczenie wymaga adekwatnego zaplanowania, uwzględniającego możliwości techniczne i finansowe. Autorzy niniejszej publikacji – Berenika i Ryszard Bartnik – uświadamiają taką konieczność inżynierom energetykom, analitykom, menedżerom, inwestorom rynku energetycznego oraz studentom kierunków energetycznych. W książce zaprezentowane zostały m.in. podstawy analizy efektywności ekonomicznej inwestycji, wpływ sposobów finansowania inwestycji na ich wartość i metodyka wyceny wartości rynku na przykładzie rynku ciepła i energii elektrycznej. Autorzy prezentują także zasady wyceny rynkowej wartości przedsiębiorstwa, wpływ kosztów eksploatacji i cen nośników energii na wartość rynkową ciepła i energii oraz kwestię efektywności energetycznej i ekonomicznej modernizacji elektrowni i elektrociepłowni węglowych. W publikacji omówiono również istotne zagadnienie opłacalności i celowości stosowania akumulatorów oraz sprężarkowych pomp ciepła w systemach grzewczych. Książkę opublikowało Wydawnictwo WNT.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE